perfekcyjneStrony.pl - Joomla 3.7 już jest!

Strony WWW Poznań, Leszno, Strony Internetowe, Sklepy Internetowe, Szablony Allegro, Szablony eBay


joomla 3 7Długo zapowiadana aktaulizacja stała się faktem. Od wczoraj dostępna jest do zaktualizowania najnowsza stablina wersja Joomla! 3.7. Oprócz kwestii dotyczących bezpieczeństwa nowa wersja tego popularnego systemu CMS wprowadza szereg nowości dotyczących wyglądu i łatwości obsługi panelu administracyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z najwazniejszymi z nich.

 

 

1. Flat Design

Wygląd panelu administracyjnego Joomla! został znacznie odświeżony poprzesz wprowadzenie modnych ostatnio przycisków typu flat. Same przyciski zostały dodatkowo powiększone, co znacznie ułatwia klikanie.

 

2. Własne menu administratora

Od teraz można ograniczyć zbędne opcje menu, z których nie korzystacie. To duże ułatwienia szczególnie dla początkujących użytkowników systemy Joomla!. Zbędne opcje nie będą się mieszać i wprowadzać zamieszania. To także świetnie rozwiązanie dla administratorów, którzy mają mieć mniejsze uprawnienia zarządzania witryną.

 

3. Przycisk Tworzenie przy pozycji menu

Począwszy od Joomla! 3.7 tworzenie struktury menu witryny będzie prostsze. Dotychczas tworząc pozycję menu typu Pojedynczy Artykuł należało najpierw stworzyć artykuł, a dopiero potem pozycję menu (tak więc odbywało się to w dówch różnych miejscach). Było to bardzo czasochłonne szczególnie przy tworzeniu kilkudziesięciu pozycji menu. W praktyce oznaczało to, że przy tworzeniu przykładowo 50 pozycji musieliśmy wszysko robić podwójnie. Teraz w tym samym czasie stworzymy 100 pozycji menu, ponieważ wszystko odbywa się już w jednym miejscu. Oprócz artykułów przycisk ten pozwala również stworzyć takie opcje jak: Pojedynczy Kontakt, Jedna kategoria kontaktów - lista, Jedna kategoria artykułów - lista, Jedna kategoria artykułów - przegląd, Doniesienia - Pojedyncze źródło, Jedna kategoria doniesień - lista.

 

4. Custom Fileds (Dodatkowe Pola)

Znana funkcja z popularnego komponentu K2 zagościła w końcu w Joomla! bez konieczności instalowania go. Możemy już dodać do artykułu i formularzy konaktowych własne pola (m. in. kalendarz, checkboxy, kolory, wybór z listy).

 

5. Koniec z nuemrami ID w adresach URL

To wielkie ułatwienie dla osób, które pozycjonują swoją stronę internetową i optymalizują ją pod kątem SEO. Nowy router Joomla! sprawia, że adresy podstron są bardziej przyjazne dla robotów wyszukiwarki i dla oka internaturów.

 

6. Łatwiejsze tworzenie witryn wielojęzycznych

Budowa witryny wielojęzycznej w Joomla! 3.7 jest już znacznie łatwiejsza. Po pierwsze Joomla! zyskała nową zakładkę o nazwie Multilingual Associations, który nie wymaga już od nas tworzenia kopii wszystkich artykułów i modułów oraz przypisywania im innych języków treści. Po drugie zainstalowanie nowego języka nie wymaga już od nas stworzenia do niego języka treści. Takie zagadnienia jak Nazwa rodzima, Znacznik języka, Kod języka w URL - parametry potrzebne do jego stworzenia już nas nie interesują. System automatycznie stworzy język treści do zainstalowanego jezyka. Wystarczy go opublikować. 

Joomla3 7 multilangual Associations

 

 7. Pozostałe nowości

CMS Joomla! zyskał również inne ciekawe i ułatwiające prace opcje. Są to m. in. nowe przyciski do edytora TinyMCE (można go też spersonalizować uprawnieniami do każdej z grup administratorów), został dodany przycisk zaznacz wszystko w zakładce Media, dodana funkcja drag & drop przy instalacji dodatków, modułów i komponentów, ulepszone zostało również ocenianie artykułów i możliwość sortowania ich według ocen.

 

Bezpieczeństwo na pierwszym planie

Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że na pierwszym planie zawsze powinny być dla nas kwestie poprawiające bezpieczeństwo systemu CMS, które zawsze są wdrażane z każdą kolejną aktualizacją. Właśnie dlatego należy niezwłocznie zaktualizować stronę opartą o Joomla! do najnowszej wersji 3.7. 

Nasi Klienci

Chcesz przedyskutować swój projekt?

Skontaktuj się z nami

Chcesz przedyskutować
swój projekt?

Skontaktuj się z nami