perfekcyjneStrony.pl - Strona Internetowa - czyli od czego zacząć?

Własna strona internetowa to konieczność dla współczesnej firmy i to niezależnie czy mamy na myśli działalność jednoosobową czy wielką korporację. W cyklu artykułów podpowiadamy co zrobić aby realizacja własnej strony internetowej nie była problem, a przyjemnym projektem i doświadczeniem. Zaczynamy od początku - czyli przybliżamy wszelkie kwestie techniczne przed rozpoczęciem prac.

 

DOMENA

Nasza strona internetowa nie będzie istnieć w sieci bez domeny internetowej, czyli adresu strony www (np. www.perfekcyjnestrony.pl). Miejsc gdzie możemy założyć własną domenę jest całe mnóstwo. Należy jednak uważać przy wyborze firmy, w której ją zarejestrujemy. Warto zapoznać się ze szczegółowym regulaminem danego usługodawcy. Częstą praktyką jest oferowanie domen za darmo, gdy po roku za przedłużenie trzeba zapłacić od 100 zł. wzwyż. Lepiej wybrać ofertę gdzie za założenie domeny zapłacimy ok 10 zł., a za jej przedłużenie po roku maksymalnie kilkadziesąt złotych. Gdy już zdecydujemy się gdzie założyć domenę należy dobrze przemyśleć jej nazwę. Ważne aby nie była ona za długa. Powinna się kojarzyć z tematyką strony internetowej.

 

HOSTING

Niezbędną kwestią przy zakładaniu strony internetowej jest odpowiedni wybór hostingu (czyli miejsca gdzie umieścimy pliki naszej strony). Tutaj wybór jest znacznie trudniejszy niż rejestracja domeny. Mnogość ofert na rynku wymaga zastanowienia. Niestety większość osób zwraca uwagę tylko na pojemność serwera i na cenę pakietu. Pamiętajmy, że nie musimy zakładać hostingu w firmie, gdzie wykupiliśmy domenę. Każda firma rejestrująca domeny internetowe udostępnia klientom panel administracyjny, gdzie szybko można przekierować domenę na serwer wpisując odpowiednie wartości DNS hostingu.

Serwer internetowy powinien spełniać wymagania techniczne dla tworzonej stony internetowej. Przed jego wyborem należy zapoznać się z dokumentacją techniczną technologii na jakiej chcemy opzez naszą witrynę. Przykładowo tworząc stronę na jednym z popularnych systemów CMS (Joomla! 3.x) nasz serwer powinien mieć zainstalowaną wersję minimum PHP 5.3 i dysponować możliwością zakładania baz danych MySql i ich konfiguracji poprzez Php MyAdmin (jeśli planujemy założyć na serwerze więcej stron niż jedna warto abyśmy mogli zakładać większą ilość baz danych MySql). Powinniśmy zdecydować czy ma to być hosting współdzielony, czy może już na początku będziemy potrzebować hostingu VPS lub dedykowanego. Ta kwestia wpływa głównie na koszt jaki będziemy ponosić w związku z utrzymywaniem konta hostingowego. Bardzo ważną kwestią jest oprogramowanie do zarządzania serwerem (najwygodniej mieć usługę z cPanelem), czy i jak są robione kopie zapasowe naszych plików, kwestia konfiguracji poczty e-mail, ilość miejsca na nasze pliki i ilość miesięcznego transferu do wykorzystania.

 

KOSZTY UTRZYMANIA STRONY WWW

Posiadanie firmowej strony internetowej wiążę się z niskimi kosztami w skali roku - posiadająć standardową informacyjną stronę internetową wystarczy przeznaczyć na jej utrzymanie już od ok. 100 zł rocznie aby opłacić hosting i domenę. Jest to mały wydatek w porównaniu z innymi wydatkami związanymi z posiadaniem własnej działalności gospodarczej.

 

WYBÓR WYKONAWCY

Decydując się na profesjonalną stronę już na samym początku powinniśmy powierzyć projekt jej realizacji profesjonalistom. Doskonale rozumiemy, że nie musisz się znać na naszej pracy i technologiach stosowanych w informatyce. Dlatego współpracując z nami już pierwszego dnia otrzymasz stały dostęp do osobistego opiekuna Twojego projektu, który spotka się z Tobą, doradzi w wyborze odpowiedniej platformy dla strony www i hostingu dopasowanego do Twoich potrzeb. Wszystko dla Ciebie założymy i skonfigurujemy, aby można przejść do kolejnego etapu realizacji Twojej witryny. Każda strona internetowa naszego autorstwa objęta jest całoroczną opieką, abyś Ty mógł zająć się w pełni rozwojem swojej firmy.

Nasi Klienci

Chcesz przedyskutować swój projekt?

Skontaktuj się z nami

Chcesz przedyskutować
swój projekt?

Skontaktuj się z nami