perfekcyjneStrony.pl - Blog

Nasi Klienci

Co to jest WCAG i dostępność cyfrowa?

WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) to zbiór wytycznych opracowanych przez W3C (World Wide Web Consortium) mających na celu zapewnienie dostępności cyfrowej stron internetowych dla osób z niepełnosprawnościami. Dostępność cyfrowa to możliwość korzystania z treści i usług w internecie przez osoby z różnymi ograniczeniami, w tym m.in. z zaburzeniami wzroku, słuchu, ruchu, poznawczymi oraz epilepsją. Dostępność cyfrowa oznacza zgodność z wymaganiami WCAG 2.1. AA określonymi w tabeli załączonej do o ustawy dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z 4 kwietnia 2019 roku. 

Czytaj więcej...

Obowiązkowa Strona Internetowa dla spółek akcyjnych i spółek komandytowo-akcyjnych

Zgodnie z podpisaną nowelizacją do Kodeksu spółek handlowych z dnia 6 września 2019 r. na właścicieli spółek akcyjnych i komandytowo akcyjnych nałożono obowiązek założenia strony internetowej nie poźniej niż do dnia 01.01.2020. Za brak strony www dla spółki akcyjnej lub komadytowo-akcyjnej grozi grzywna w wysokości 5000 PLN.

Czytaj więcej...

Joomla 3.7 już jest!


joomla 3 7Długo zapowiadana aktaulizacja stała się faktem. Od wczoraj dostępna jest do zaktualizowania najnowsza stablina wersja Joomla! 3.7. Oprócz kwestii dotyczących bezpieczeństwa nowa wersja tego popularnego systemu CMS wprowadza szereg nowości dotyczących wyglądu i łatwości obsługi panelu administracyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z najwazniejszymi z nich.

Czytaj więcej...

Wordpress najczęściej infekowaną platformą CMS

Według raportu przygotowanego przez firmę Sucuri Security, za drugi kwartał 2016 roku, CMS Wordpress jest najbardziej lubianym przez hakerów i wirusy systemem CMS. Ataki na witryny oparte o Wordpressa to aż 74% wszystkich infekcji. Natomiast na pozostałe 6 systemów rozkłada się jedynie 22% podobnych działań. Szczegóły znajdziecie w infografice.

Czytaj więcej...

Joomla! 3.6 już dostępna

j3 6Oficjalna wersja Joomla 3.6! jest już dostępna. W stosunku do poprzedniej wersji 3.51 wdrożono ok. 400 poprawek. Co przynosi nowa wersja tego popularnego systemu CMS? Większość z nich dotyczy oczywiście kwestii bezpieczeństwa. Wprowadzono jednak kilka nowych funkcjonalności, które ułatwią jeszcze bardziej zarządzanie stroną internetową opartą o Joomla!. Odpowiedź znajdziecie na poniższej infografice.

Czytaj więcej...

Strona responsywna czy mobilna?

No właśnie, co lepsze? Czym to się różni? Co powinniśmy wybrać? Wiele osób nie rozróżnia responsywnej strony internetowej (z ang. Responsive Web Design, w skrócie RWD) od mobilnej strony internetowej. Jednak pod względem funkcjonalności oraz sposobu wykonania pomiędzy takimi witrynami istnieje dość duża różnica. Dezycję o typie strony warto podjąć już przed rozpoczęciem jej projektowania.

Czytaj więcej...

Strona Internetowa - czyli od czego zacząć?

Własna strona internetowa to konieczność dla współczesnej firmy i to niezależnie czy mamy na myśli działalność jednoosobową czy wielką korporację. W cyklu artykułów podpowiadamy co zrobić aby realizacja własnej strony internetowej nie była problem, a przyjemnym projektem i doświadczeniem. Zaczynamy od początku - czyli przybliżamy wszelkie kwestie techniczne przed rozpoczęciem prac.

Czytaj więcej...

Chcesz przedyskutować swój projekt?

Skontaktuj się z nami

Chcesz przedyskutować
swój projekt?

Skontaktuj się z nami